Ātrie aizdevumi ir viens no ērtākajiem un ātrākajiem veidiem, kā īsā laikā tikt pie nepieciešamās naudas summas. Diemžēl šis aizņēmuma veids ir iemantojis nelāgu slavu, jo daudzi to neprot izmantot paredzētajam mērķim – tikai kā ārkārtas pakalpojumu, kurš jāatmaksā noteiktā termiņā. Vai veikalā mēs arī nemaksājam par precēm? Protams, ka nē, jo to sauc par zagšanu. Uzzini, kas notiek, ja kredīts netiek laikā atmaksāts.

Kā darbojas īstermiņa aizdevums

Nebanku aizdevēji piedāvā ātros kredītus, kas parasti ir no 100 līdz 2000 eiro. Tātad pietiekami adekvātu summu, kas sedz ārkārtas tēriņus, un kuru var ērti atmaksāt no nākamās algas. Piesakoties ātrajam aizdevumam, nebanku aizdevēji vienmēr aicina izvērtēt nepieciešamību pēc aizņēmuma, kā arī nosūta aizdevuma līgumu, kurā ir skaidri aprakstīti nosacījumi – termiņš, procentu likme un atmaksājamā summa.

Vai aizdevējam šādā brīdī jājūtas vainīgam? Skaidrs, ka nē, jo kredīta ņēmējs ir pats apzināti pieņēmis lēmumu iegādāties šo pakalpojumu. Tālāk jau viss ir atkarīgs no personas, kas paņēmusi aizņēmumu – ja tas tiek atmaksāts laikus, tad viss kārtībā un varam mierīgu sirdi dzīvot tālāk.

Ko darīt, ja viss nenotiek pēc plāna?

Mazie kredīti ir izdevīgi tikai pirmajā reizē, jo tad tiem netiek piemērota procentu likme. Precīzāk sakot, tā netiek piemērota tad, ja kredītu sanāk atmaksāt laicīgi. Pēc noteiktā atmaksas termiņa procentu likme ievērojami pieaug, un ja kredīta ņēmējs joprojām nereaģē uz brīdinājumiem, tad aizdevējam ir tiesības lietu nodot parādu piedzinēju rokās.

Lai situācija nenonāktu tik tālu, iespējamie risinājumi ir sekojoši:

  • Runā ar aizdevēju. Neignorē ziņas, bet gan pastāsti savu situāciju. Iespējams, jūs varēsiet vienoties par elastīgākiem atmaksas nosacījumiem.
  • Pārkreditācija. Ja ir paņemti vairāki mazie kredīti dažādās iestādēs, tad ērtākais risinājums ir pārkreditācija. Tādējādi visus kredītus var apvienot vienā aizdevumā ar mazāku procentu likmi un ērtāku atmaksas grafiku.
  • Pārtraukt aizņemties. Jā, to ir vieglāk pateikt, nekā izdarīt, taču nekas nav neiespējams. Visi kredīti agrāk vai vēlāk būs jānomaksā, tādēļ labākais risinājums ir sākt dzīvot taupīgāk un meklēt papildus iespējas nopelnīt.
  • Neaizņemies, lai atdotu citus parādus. Tas ir sliktākais, ko var darīt, jo šādi nekad neizkļūsi no parādu gūsta. Labāk godīgi atzīt situāciju un atrast citus veidus, kur dabūt naudu.
  • Piefiksē izdevumus un ienākumus. Izveido tabulu, kurā ieraksti visus savus ienākumu avotus un izdevumus. Tā redzēsi, kurās pozīcijās vari ietaupīt naudu – piemēram, pārējot uz lētāku interneta pieslēgumu, neēdot kafejnīcās utt.

Galu galā – kas tā ir par dzīvošanu, ja pastāvīgi ir jādomā par to, kur dabūt naudu vai kur aizņemties naudu! Nauda iegūs pavisam citu nozīmi un vērtību, ja tā būs nopelnīta paša spēkiem. Vajag tikai iet un darīt.

Ātrie aizdevumi nav bubulis

Ir pietiekami daudz gadījumu, kurās ātrais kredīts internetā ir izglābis cillvēkus no nepatīkamām situācijām, taču par tām skaļi nerunā. Nebanku aizdevēji piedāvā pirmo kredītu bez maksas, kas ir īpaši ērti tiem, kas zina, ka varēs atmaksāt laikus. Atdod tieši tikpat, cik aizņēmies!

Lai kāda būtu tava finansiālā situācija un aizņēmuma iemesli, nebanku aizdevēji vienmēr atgādina rūpīgi izvērtēt nepieciešamību pēc kredīta un savas iespējas to atmaksāt. To ievērojot, nebūs jālauza galva par aizņēmumu atdošanu un jādzīvo mūžīgā stresā. Lai izdodas!