Mūsdienu zobārstniecība pēdejos 25 gadus attīstījusies ļoti strauji. Liels lēciens noticis tieši estētiskās zobārstniecības nozarē, kurā zobu implanti arvien vairāk aizstāj līdz šim ierasto zobu tiltu (tiek iesaistīti blakus esošie zobi) aizstāšanas veidu. Implantēšana ir ļoti ērta un estētiska metode, kā atkal būt pārliecinātam par savu smaidu. Tikai divi cilvēki zinās par zobu implantu eksistenci jūsu mutes dobumā – Jūs un Jūsu zobu protēzists, zobu imlantu cenas.

Zobu implants un tā ievietošana Jūsu mutes dobumā.

Ievietojot zobu implantu, nav nepieciešama blakus esošo zobu slīpēšana, uz kuriem balstās iztrūkstošā zoba tilts, kā tas ierasts zobu tilta ievietošanas metodē. Taisnība ir tajā, ka zoba implants ir mākslīgs zobs, kurš dod pavisam dabisku sajūtu un nav jūtamas nekādas atšķirības no veselīga dabiskā zoba. To nepamanīsiet ne jūs, ne kāds cits. Implants ir kā zoba sakne, kas veidota no titāna un pa virsu tam uzstādīta redzamā zoba daļa.

Implanta ievietošanas ierobežojumi

Ikvienam cilvēkam ar vienu vai vairākiem iztrūkstošiem zobiem iespējams tos aizvietot ar zobu implantiem. Iespējami ierobežojumi ir tādos gadījumos, ja pacients nav sasniedzis briedumu un ir pusaudzis – nav pilnībā nostiprinājies žoklis. To pilnībā varēs noteikt tikai protēzists.

Ceļš uz veselīgu smaidu ar zobu implantoloģiju.

Sākumā, uzziniet, kur var atrast implantologu/protēzistu, tad piesakieties uz konsultāciju. Protēzists konsultācijas laikā varēs pilnībā noteikt vai pacienta mutes dobumā ir iespējama zobu implanta ievietošana. Pēc vizītes Jūs saņemsiet panorāmas rentgena datus par Jūsu mutes dobumu un tā piemērotību zobu implanta ievietošanai. Zobārsts pastāstīs sīkāk par zobu implantēšanu, ārstēšanu un visām ar to saistītajām izmaksām. Ņemot vērā klienta vēlmes, zobārsts sastādīs klientam ērtāko ārstēšanas plānu.

1. Solis

Pirmās procedūras laikā protēzists pacienta žoklī ievieto mākslīgu zoba sakni – titāna skrūvi. To mūsdienās veic visās klīnikās, kuru specializācija ir zobu implantēšana. Procedūras ilgums – līdz 45 minūtēm. Lai pacients nejustu sāpes un diskomfortu, veic vietējo anestēziju. Ievietojot implantu pacients jūt vibrācijas un nelielu spiedienu mutes dobumā.

2. Solis

Zobu implanti ieaug un ir sadzijuši apmēram pēc dažiem mēnešiem, augšējā žoklī pēc 6 mēnešiem un apakšžoklī jau pēc aptuveni 3 mēnešiem, taču implantologs katram pacientam sadzīšanas laiku noteiks individuāli. Otrajā implantologa apmeklējuma laikā pacientam zoba implanta vietā veiks nelielu iegriezumu un ievietos tajā elementu. Tas palīdz smaganai izveidot korektu formu.

3. Solis

Kad smaganas ir pilnībā sadzijušas un ir izveidojusies korektā forma, ir veicams fināla posms – protezēšana.
Ārstniecība, atkarībā no zobārstniecības klīnikas un jūsu zobārsta/protēzista specializācijas notiek pie dažādiem zobārstiem vai citreiz pie viena, kurš veic gan protezēšanu, gan ķirurģiju.
Trešajā vizītē zobārsts veiks zoba nospiedumu un tad zobārstniecības tehniķis pēc šī nospieduma formas veidos zoba kroņa izgatavošanu, tiks piemeklēts atbilstošākais materiāls un noteikta zoba implanta krāsa, atkarībā no pacienta pārejo zobu krāsas. Visas darbības veicamas ar precizitāti, tā, lai jaunais zobs neizceltos un izskatītos maksimāli dabiski. Ja viss norit raiti pēc plāna, tad protēzists jauno zoba kroni iestrādā pie titāna skrūves jeb implanta.