Latvija ar savu valdzinošo ainavu ir lielisks galamērķis visu gadu. Tomēr tas ir īpaši maģiski vasarā. Šajā laikā Latvija piedāvā ļoti garas dienas (līdz divdesmit stundām) ballēties balto smilšu pludmalēs, peldēties Baltijas jūrā un doties pārgājienos pa sulīgiem mežiem – visi iemesli vasaras brīvdienas pavadīt Latvijā.

Latvijā ir viena no garākajām smilšu pludmalēm Eiropā, tāpēc sāciet vasaras brīvdienas, pavadot tajā kādu laiku. Dodieties uz Jurmulu, valsts galveno piekrastes kūrortu tieši blakus Rīgai, kur varat baudīt peldēšanu un sauļoties vai atpūsties, baudot elpu aizraujošus skatus Kolkas ragā.

Arī Liepājas pilsētai ir pievilcīgas pludmales, lai gan tā ir populārāka tās ballīšu ainas dēļ. Trešā lielākā Latvijas pilsēta Liepājā rīko valsts ikgadējos rokfestivālus un lielākās pludmales ballītes, tāpēc pārliecinieties, ka vasaras brīvdienās Latvijā piestājat, lai pavadītu nakti, kur pavadīt dejas un jaukt kopā ar vietējo pūli.

Lai iegūtu vēl vienu veidu, kā iepazīt brīvā dabā, apmeklējiet Gaujas nacionālo parku, kas ir lielākais un vecākais nacionālais parks Latvijā. Parkā ir daudz pārgājienu un riteņbraukšanas taku, kā arī interesantas savvaļas un klinšu formācijas. Jūs varat doties arī kanoe braucienā un pat uz nakti.

Laika apstākļi ir lieliski piemēroti arī apceļošanai, tāpēc vasaras brīvdienās Latvijā pavadiet kādu laiku, lai nesteidzīgi pastaigātos pa bruģētajām Rīgas ielām, apbrīnojot jūgendstila arhitektūru, vai dotos uz Siguldu un dotos ekskursijā pa dažām vecām pilīm. Turaidas pils ir viena no labākajām pilīm Latvijā, kas celta 1214. gadā un atjaunota 20. gadsimta 70. gados.

Ir arī vairāki vasaras festivāli, kurus varat apmeklēt atrodoties Latvijā. Lielākais festivāls ir Jani festivāls, kas ir valsts svētki Latvijā, kas svin vasaras saulgriežus. Jani svētku laikā ir ugunskuri un krāmu tirdziņi. Vietējā tradīcija ir arī vainagu nēsāšana un zāļu lasīšana.

Cēsu festivāls ir vēl viens liels vasaras festivāls, kas augustā notika Cēsu pilsētā. Pieminot pilsētas viduslaiku mantojumu, tiek rīkotas izrādes ar viduslaiku bruņiniekiem. Ir arī klasiski koncerti un operas, kā arī dažādi mākslas eksponāti.

Patiešām, ir daudz veidu, kā izklaidēties vasaras brīvdienās Latvijā, lai neatkarīgi no tā, ko jūs darāt vai kur atrodaties Latvijā, jūs noteikti pavadīsit vasaru, kuru nekad neaizmirsīsit.